KKK
MIS ON PÜSIMEIK?
Püsimeik on kosmeetiline tätoveerimine, mille käigus kantakse pigment epidermisesse spetsiaalse värvaine ja masinaga. Püsimeigiga on võimalik rõhutada huulejoont, joonistada kaunis lainerijoon ja loomulikud kulmud. Püsimeik püsib 1-5 aastat, sõltuvalt kliendi soovist, värvi tumedusest ja naha iseärasustest. Püsimeik ei lähe laiali nagu tavakosmeetika, mis omakorda hoiab kokku hommikuti meigi tegemisele kulutatud aega.
KUIDAS TOIMUB PÜSIMEIGI PROTSEDUUR?
Esmalt toimub iga kliendiga põhjalik konsultatsioon, mille käigus selgitatakse välja, mis on ootused ja soovid püsimeigi suhtes ning milliseid tehnikaid ning värvitoone kasutada. Peale seda tehakse täpne eeljoonistus ja vaadatakse üheskoos üle, et püsimeik saaks just sellise kuju nagu soovitud.
KUI KAUA VÕTAB PÜSIMEIGI TEGEMINE AEGA?
Püsimeigi tegemine võtab aega 1,5 kuni 3,5 tundi, sõltuvalt kohast, kuhu püsimeiki tehakse.
MIDA PEAB TEADMA ENNE PÜSIMEIGI PROTSEDUURILE TULEKUT?
Ei tohiks enne protseduuri kindlasti külastada solaariumi või päevitada päikese käes. Soovitav on 24h ennem protseduuri mitte tarvitada alkoholi. 2 nädalat enne protseduuri ei tohi keemiliselt värvida kulme. Vahetult enne protseduuri ei ole soovitav juua kohvi ja tarbida tubaka tooteid.
Huule püsimeiki tulles tuleks alustada 3 päeva ennem protseduuri ohatise raviga, kui on varem esinenud ohatist. Apteegist osta Valtrex tablette või Atsiklovir ohatist pärssivaid tablette. Palun hooldada huuli 3 päeva enne protseduuri, et nad oleksid pehmed. Tehke koorimist spetsiaalselt mõeldud huulte kooriaga ja maski nt pephanten + kreemiga.
Ripsmepikendused tuleks eemaldada 48 tundi varem. Läätsed eemaldada enne protseduuri.
KAS LÄHEB VAJA KORDUSPROTSEDUURI?
Jah, kordusprotseduur on vajalik 4-12 nädalat peale esmast protseduuri, et saavutada pikalt kaunina püsiv tulemus. Kuna nahk on elav organ, naharakud uuenevad pidevalt ja iga inimese nahk on individuaalne, ei pruugi esimesel korral värvipigment kogu protseduuri pinnale ühtlaselt pidama jääda. Teisel protseduuril saab teha korrektsioone värvi ühtluse, värvitooni, selle tumeduse ja näiteks kulmude või silmalaineri laiuse suhtes. Kui nahk on väga problemaatiline siis võib vaja minna isegi teist hooldust.
MILLINE MA NÄEN VÄLJA PEALE PÜSIMEIGI TEGEMIST?
Kerge punetus ja paistetus võib esineda kohe peale protseduuri, kuid normaalse elutempo juurde saab klient naasta kohe. Arvestada tuleks sellega, et püsimeik on 1-5 päeva 30-40% tumedam.
MILLINE ON TAASTUMISPERIOOD?
Peale protseduuri tehnik määrib kulmudele spetsiaalset liimi, et kulmud paremini ära paraneksid. Soovitav on vältida vee sattumist protseduuri piirkonnale 3 päeva. Sauna ja solaariumi külastamisest, päikese võtmisest ja ujumisest (pea vee all) tasuks hoidud 10-14 päeva. Alkoholi tarbimine ei ole soovitatav kuni 7 päeva ja keemiline koorimine kuni 14 päeva peale protseduuri.
MIS MÕJUTAB PÜSIMEIGI PÜSIVUST?
Püsivust mõjutab vanus, naha toon ja tekstuur (rasune), päikese käes lamamine ilma päikesekaitseta, solaarium, hormonaalsed- ja vereringe muutused ja naha eest hoolitsemise harjumused.
MILLISEID KOOLITUSI LÄBI VIITE JA KUST LEIAN INFORMATSIOONI?
Koolituste kohta leiate rohkem informatsiooni siit (https://permanentstudio.ee/koolitused).
VASTUNÄIDUSTUSED
Absoluutsed vastunäidustused:
Haigused,mis on seotud vere hüübivuse olulise vähenemisega , hemofiilia
Insuliinist sõltuv suhkruhaigus
Teravad põletikulised haigused, palavik
Onkoloogilised haigused, kemoteraapia, tekkinud uusmoodustised ebaselge etimoloogiaga (mõnedes juhtumis võib teha protseduuri kuid ainult arsti loa olemisel)
Rasked teravad somaatilised haigused (süda- ja veresoonte haigused, hingamiselundkonna haigused, närvisüsteemi haigused, infektsioonid ja nende tagajärjel provotseeritud siseelundkoona haigused)
Keloidsed armid (kelloidarmide olemasolu)
Hepatiit C, HIV, AIDS
Silmahaigused. Kalduvus põletikulistele konjuktiivide (silmade sidekest) haigustele laugude tätoveerimise käigus
Kõrgendatud veresoonte haprus
Epilepsia
Naha päikesepõletus – sel ajal ei saa püsimeiki teha
Suhtelised vastunäidustused:
Kõrgevererõhutõbi (vajadusel kasutama vererõhu langetaja ravimeid)
Igasugused allergilised reaktsioonid
Herpes ja põletikulised reaktsioonid nahal, kus tehakse püsimeik
Rasedus ja imetamine
Enne menstruatsiooni või selle ajal
Kalduvus põletikulise konjuktiivi haigestumise tekkimiseks